Mijają minuty. Minuty zamieniają się w godziny, a te z kolei w dni. Dni płyną zamieniając się w miesiące, a te w lata.

A my żyjemy z dnia na dzień nie mając żadnego planu na przyszłość, bądź marzenia, z którymi nic nie robimy. Nie myślimy o tym, co będzie za miesiąc, nie zastanawiamy się nad tym, gdzie będziemy za 5lat.

A plan w życiu jest ważny. Odkładając zadania i marzenia na jutro, a później na dzień kolejny, nie osiągamy nic. Nie ruszamy z miejsca. Zadowalamy się tym, co jest teraz, bo przecież nie jest źle. Pocieszamy się myślą, że zawsze mogło być gorzej, lecz stojąc w miejscu oszukujemy samych siebie. Zycie przecieka nam przez palce za naszą zgodą.

Kiedyś zapytano mnie, gdzie się widzę za 5lat. Popuściłam wodze fantazji, ale nie zrobiłam nic w tym kierunku, żeby to osiągnąć. Zabił mnie własny słomiany zapał. Pozwala na to większość ludzi, bo brakuje nam dyscypliny i samozaparcia w dążeniu do celu, wyłuszczając kolejne wymówki usprawiedliwiające nasze położenie.

Czy właśnie tak chcesz żyć? Swoimi marzeniami, które nie doczekają się spełnienia, bo łatwiej odpuścić? Czy może chcesz być konsekwentna i dążyć małymi kroczkami do celu? Wybór zawsze będzie należał do Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *