Rzeczywistość, która otoczyła nas w ostatnich dniach jest trudna. Media raczą nas ciągłymi informacjami na temat koronawirusa, sejm po nocach podpisuje ustawy, które nie prowadzą do niczego dobrego, a na ulicach pełno protestujących ludzi.

W internecie wrze, na ulicach wrze, a ja zastanawiam się jak to wszystko się skończy. Jak i mnie, tak samo obcym ludziom po zapadnięciu wyroku przelała się czara goryczy i zaczęli się przyglądać wszystkiemu, co robi nasza władza.

A władza nie robi nic. Pan prezydent w dogodnym czasie zapadł na covid, pierwsza dama dogodnie ma kwarantannę. Po nocach są podpisywane ustawy dotyczące przymusowego leczenia i szczepień.

Zostaliśmy ograniczeni obostrzeniami, które się wykluczają. Wszyscy je znają, wszyscy o nich piszą, wiec nie ma sensu, żebym się powtarzała za innymi i wskazała Wam palcem, że coś jest… no nie halo. Kto to w ogóle wymyślił? Brakuje mi w tym wszystkim logicznego myślenia.

Odnoszę nieodparte wrażenie, że to krok do pozbawienia nas wolności. Na ten moment zdołali nam założyć szmatę na twarz. Przy 450 zgonach osób bez chorób współistniejących. To statystyka od marca 2020.  Może łatwiej tego nie komentować, ale pytanie się nasuwa samo. Co będzie następne?

Covid podzielił ludzi, którzy zażarcie bronią swojego zdania. Którzy się boją, jak i na tych, którzy nie wierzą w pandemię. Znajomy znajomemu wilkiem. Każdy ma rację, a ludzie zamiast się zjednoczyć toczą zażartą wojnę między sobą.

Kim MY jesteśmy? Bezwolnymi krowami? Gdzie jest demokracja? Gdzie jest wolność? Gdzie się podział wybór? Kim ja jestem?

Żyjemy w smutnej rzeczywistości i nie wiem co przyniesie jutro. DZISIAJ nie zamień wyłącznie na walkę. Walcz, ale spójrz również na swoich bliskich. Przytul ich. Dbaj o nich i o swoją codzienność.

2 thoughts on “Dzisiejszy świat.

  1. Sandrabarbe moje zdanie na temat szmat na gębie i covida znasz 😡znów mam córkę na zdalnym nauczaniu i aż strach pomyśleć jak ona ma zrozumieć nowy materiał ,zaległości staną się tak duże …. Odnośnie strajku kobiet⚡jestem z nimi całym serduchem. Wydaje mi się ,że kazda z nas ma prawo wyboru… PiS robi wszystko ukradkiem teraz wszystkich oo masz wcieło 😡

    1. Ręce opadają, zwłaszcza na temat przepchania ustawy o przymusowym szczepieniu. Co do strajku kobiet, też czara goryczy się wylała. Nam wszystkim chyba. Pojedyncze przypadki mają inne zdanie, ale raczej się z tym nie spotykam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *