Jesteś przy mnie, gdy tego potrzebuje. Jesteś, by pogłaskać mnie po głowie. Jesteś również, by pokazać mi, gdzie jest moje miejsce w świecie, gdy bywam za bardzo zadufana w sobie. Jesteś nie po to, bym Cię budziła o 3 nad ranem, ale po to, żebym wiedziała, że mogę liczyć na Ciebie, gdy wstaniesz. Chcę, żebyś wiedziała, że stoję murem, gdy cały świat przeciwko Tobie. Mi wystarcza, że jesteś. Akceptuję Ciebie, jaką jesteś, z całym Twym jestestwem. Wiem, że jesteśmy różne i nie zawsze się ze sobą zgadzamy, ale wystarczy mi kompromis. Możemy być jak ogień i woda, ale Ty łączysz, nie dzielisz.

Nie oczekuję, że rzucisz wszystko i będziesz przy mnie, bo ja tego chcę. Mogę poczekać, kiedy znajdziesz czas i będziesz mogła przyjść na kawę, żebym mogła Ci opowiedzieć o tym co złe. Co dobre. Co śmieszne. Co mnie gryzie, a co bawi. Nie będę zazdrosna o inne, umiem się dzielić. Jestem na tyle dojrzała, że akceptuje w Twoim życiu kogoś innego. Chcę jednak mieć tą pewność, że pozostaniesz lojalna, nic mnie tak nie boli jak jej brak. Twórz rysy i skazy na nas, ale dbaj. Dbaj, żeby nie zamienić czegoś pięknego, w coś co legnie w gruzach.

Nie umiem budować wszystkiego od nowa. Niejednokrotnie próbowałam, gdy ktoś mnie zawiódł, jednakże skruszonego zaufania nie da się posklejać. Nie chcę być tą, która zniszczy. Chcę być tą, która tworzy.

Droga przyjaźni ma! Buduj. Zaufaj. Podaj rękę. Bądź lojalna. Nie nadużywaj zaufania. Bądź. Bądź silna, delikatna i długa w całej swej krasie. Nie znaj upływu czasu. Nie zawiedź mnie.

4 thoughts on “Przyjaźń

  1. Przyjaźń jest jak kochanie – nie należy tylko brać ale również dawać – i ty wiesz to doskonale, za to właśnie cię kocham❤️

  2. No i strzał prosto w serduszko😍 Jesteś wspaniała,szkoda ,że nie było jak Cię poznać w realu bo jesteś osobą warta poznania,wspólnej kawy i pogaduchy, żartów czasem przekraczających wszystkie realne granicę gdy śmiałam się do telefonu jak nawiedzona a bliscy patrzyli jak na kogoś kto ma nie równo pod sufitem😂 Wiesz skarbie ,mimo,że nie w realu ale przez pogaduchy jesteś moim przyjacielem❤️powodzenia Niunia❤️ Twoja Misia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *