Prima Aprilis

Posolona kawa? Tak! Klamka posmarowana pastą do zębów? Owszem! Schowana szczoteczka do zębów? Czemu nie? Znikająca pasta, gdy szczoteczka się odnajdzie? Jasne! Mamy 1kwietnia i tylko od nas zależy jak spędzimy Prima Aprilis. To wszystko zależy od naszej wyobraźni i kreatywności. Niektórzy nie zawracają sobie głowy psikusami, dla mnie to jedyny dzień, kiedy mogę napsocić. … Continue reading Prima Aprilis

Ćwiczenia gałkami ocznymi

Zdarzyło mi się przytyć, całkiem sporo. (Nie)teść pyta co jakiś czas, czy nie jestem w dwupaku, a ja doceniając jego bezpośredniość i szczerość, nawet się nie obrażam. Jestem taka sama i też potrafię zadać takie bezpośrednie pytanie, nie zastanawiając się nad tym, że zwyczajnie mogę kogoś urazić. Zdarzyło się i co więcej, nawet nie poczułam … Continue reading Ćwiczenia gałkami ocznymi

Świat realnej wyobraźni.

Pewnie zastanawiacie się, gdzie byłam jak mnie nie było. W świecie realnym. Nastąpiło trochę zmian w naszym życiu, przewartościowalismy sobie trochę nasze (nie)poukładane życie i jesteśmy z (nie)mężem na urlopie. Tak, bo ja też wzięłam sobie urlop bezpłatny od pisania. Mój blog skończy za niecałe dwa miesiące rok, a ja włożyłam w niego wiele serca, … Continue reading Świat realnej wyobraźni.

Im więcej Ciebie, tym mniej.

Dawno mnie nie było. Potrzebowałam czasu dla siebie i swojej rodziny, a i pojawiła mi się lista celów na lodówce do zrealizowania i z każdym dniem się wydłuża. Potrzebowałam tego czasu dla dzieci. Młodsze jest na etapie uczenia się wszystkiego, papugowania moich zachowań i telefon jest obok. Wieczorem jestem zwyczajnie zmęczona, bo moja dwulatka jest … Continue reading Im więcej Ciebie, tym mniej.

Drogi znajomy/znajomo!

Jeżeli chcesz przekazywać treści DOMNIEMANYM osobom w Twoim domyśle, występującym w moich wpisach, gdzie ja często generalizuje swoje zdanie, wyjmij kij z dupy, nie czytaj mojego bloga i najlepiej opuść moje grono czytelników. Dziękuję za uwagę 🥰❤

Awaria i super spec.

Zima w pełni, -13 na termometrze. Dzieci cieszą się na widok śniegu, a w wynajmowanym mieszkaniu 12 stopni, bo spece od wszystkiego (konserwatorzy przydzieleni do mieszkania) od tygodnia robią kaloryfer, który padł. 'Robią', jeżeli można nazwać przyjście i przyglądanie się kaloryferowi przez pół godziny, po czym rozłożenie rąk. Informuję, że pomodlić to się można w … Continue reading Awaria i super spec.

Kryzys.

To takie małe, składające się z sześciu liter, niby nic nieznaczące słowo, ale mówiące wszystko. Mroźne temperatury, brak słońca i śnieg przez krótki czas spowodowały, że przestałam istnieć. Najchętniej zakopałabym się pod kołdrę i przespała ponure dni. Problem w tym, że zimy mamy trzy- cztery miesiące w roku, a wyłączenie się na tyle nie jest … Continue reading Kryzys.

Wspomnień czar, czyli ślad przeszłości naszymi oczami.

Mam swoją stałą, ulubioną playlistę muzyki, już od wielu lat. Jedna piosenka szczególnie kojarzy mi się z osobą mą bliską, która słuchana ciągle i wciąż postawiła mnie na nogi po jej stracie. Dosłownie. Muzykę odbieram emocjami, a tekst jest dla mnie bardzo ważny. Nie lubię muzyki bez przesłania, a ta która wpada w ucho, ale … Continue reading Wspomnień czar, czyli ślad przeszłości naszymi oczami.

Poród. Oczekiwania kontra rzeczywistość.

Miałam zaszczyt zostać dwukrotnie mamą cudownych dziewczynek, które są dla mnie wszystkim. Fenomenem drugiej ciąży było pocieszanie się, że nie będzie tak źle, a cała akcja porodowa będzie krótsza. A guzik prawda. Mój pierwszy poród był wywoływany, a i potrafiłam czytać książkę między  skurczami, dopóki mi jej nie zabrano. Specjalnie nie zasięgałam informacji, jak się … Continue reading Poród. Oczekiwania kontra rzeczywistość.

Przyjaźń damsko-męska i jej naturalne konsekwencje.

Pewnego wieczoru zapytałam (nie)męża, co uważa na temat relacji kobieta-mężczyzna, bliskiej, nie owocującej w strefę erotyczną, tzw. przyjaźni damsko-męskiej. Spojrzał na mnie, podniósł brew i już wiedziałam, że myślimy o tym samym. Osobiście nie wierzę w bliskie relacje pomiędzy dwojgiem ludzi o odmiennych płciach bez strefy erotycznej. Owszem, istnieje, przez krótki czas, kiedy się poznają, … Continue reading Przyjaźń damsko-męska i jej naturalne konsekwencje.